2 lutego 2016

karty 1Znany polski producent gier, firma Trefl Kraków, wypuścił niedawno na rynek kolekcjonerskie wydanie klasycznych kart z grafikami Mariusza „Noistromo” Sergiejewa. Jego twórczość, inspirowana między innymi filmami (seria Obcy, Diuna, Hellboy oraz Pacific Rim), książkami (twórczość H.P. Lovecrafta i Williama Gibsona) oraz grami komputerowymi (Resident Evil, Quake, Fallout i Deadspace), budzi co najmniej niepokój podczas ich oglądania.

Dominujące uczucie lęku, frustracji oraz obrzydzenia twórca tłumaczy jako „atmosferę pierwotnego strachu przed nieznanym, która realizuje postulat potworności w ludzkich kategoriach”. Swoją pasję czerpie z nurtu dark ambientu oraz industrialu techniki i mroku. Hiperrealistyczna kreska stworzona za pomocą programów do malarstwa cyfrowego oraz techniki speed paintingu pozwoliła na wykreowanie niepokojących prac, których głównym celem jest wywołanie uczucia fascynacji oraz zdziwienia u odbiorcy.karty 4

karty 3

Opakowanie zawiera talię pięćdziesięciu pięciu kart, wśród jakich as, walet, jeździec, dama oraz król zostały wyróżnione grafikami z potworami. Pozostałe karty mają jednakowe tło. Może być to nieco mylące dla osób grających w tradycyjne karty, ponieważ ciemna kolorystyka oraz literowy opis znacznie różnią się od tego, do którego przyzwyczajeni są gracze.

Do zestawu została dołączona niewielka instrukcja zasad gier w kierki, makao, wist, remika oraz 66, co umożliwia zabranie kart ze sobą i zabawę nimi w dowolnym miejscu i czasie, na przykład w podróży lub na kempingu. Karty posiadają jedną wadę – są dość delikatne w dotyku, nieco miękkie, dlatego należy na nie szczególnie uważać, zwłaszcza w deszczowym okresie jesienno-zimowym.

karty 2

karty 6

Karty Nightmares to doskonały przykład prezentu dla fantasty, bowiem łączą ponadnaturalne elementy z niezwykle niepokojącymi, klimatycznymi grafikami, które z pewnością docenią miłośnicy grozy.
 

Pattyczak

Karty do gry Nightmares
Grafika: Mariusz „Noistromo” Siergiejew
Producent: Trefl Kraków
Ilość listków: 55
Data produkcji: listopad 2015
Rekomendowana cena: 24,99zł