6 stycznia 2017

zapowiedzi-filmow-2017I oto pora na kolejne zestawienie najważniejszych filmowych premier 2017 roku, a konkretnie dla pierwszych sześciu miesięcy. Oczywiście podczas lektury radzę przymknąć oko, jest to bowiem bardzo subiektywna lista. Moja metoda wyboru jest prosta – dla każdego miesiąca wybrałam trzy najciekawsze propozycje (poprawcie mnie, jeśli się mylę!) na które chciałabym pójść do kina. I jedną z nich mam zamiar obejrzeć na wielkim ekranie – dwanaście filmów na dwanaście miesięcy – oto moje noworoczne postanowienie! Na razie przedstawiam pierwsze sześć miesięcy. Zaczynamy!

STYCZEŃ

Assassin’s Creed – 6 styczeń

Dzięki przełomowej technologii Callum Lynch doświadcza przygód swojego przodka, asasyna Aguilara, żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii. Wkrótce podejmuje walkę z potężnymi templariuszami.

A tutaj znajdziecie recenzje poszczególnych części książek: Porzuceni, Objawienia, Pojednanie i Czarną Banderę. P.S. Pierwszy tom nowej trylogii – Ostatni potomkowie – wkrótce pojawi się na łamach Portafortunas!

La La Land – 20 styczeń

Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce.

Dla fenomenalnej Emmy, której lekka i przyjemna gra aktorska zawsze gwarantuje udany seans.

Resident Evil: Ostatni rozdział – 27 styczeń

Alice wraz z innymi wyrusza do Ula, aby zniszczyć Czerwoną Królową, która ma na celu wyeliminowanie rasy ludzkiej.

Dawno dawno temu, między 5 godzinną przerwą czekania na ćwiczenia z literatury staropolskiej, wybrałam się do kina na I część. Byłam sama na sali, za oknem zima, intensywnie padający śnieg, a przede mną tylko Alice, zombiaki i mnóstwo sieczki. Tak, Resident Evil to moje guilty pleasure i jeden z nielicznych horrorów, jaki jestem w stanie obejrzeć bez żadnego lęku.

LUTY

McImperium – 3 luty

Ray Kroc to charyzmatyczny biznesmen, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

Bo nienawidzę McDonalda!

Lekarstwo na życie – 17 luty

Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej, położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie – i zdrowie psychiczne.

Korpo, mroczne sekrety, eksperymenty na ludziach. Założę się, że główny bohater zginie w finale.

MARZEC

Chata – 3 marzec

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

Protestancki bestseller, którego lekturę zarzuciłam w połowie z racji bezsensowności wydarzeń. Może film okaże się o wiele lepszy?

Piękna i Bestia – 17 marzec

Belle gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie.

*__* Też szukam takiej sukni i zamku z pałacem, jakby ktoś miał namiar, to proszę śmiało do mnie pisać!

Ghost in the Shell – 31 marzec

Policjant cyborg próbuje odnaleźć niebezpiecznego hakera.

Znam japoński oryginał. Zobaczmy, co wyczaruje na ekranie Scarlett Johansson!

KWIECIEŃ

Dzieciak rządzi – 21 kwiecień

Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat. Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

Bajka z dużym potencjałem 🙂

Strażnicy Galaktyki vol. 2 – 28 kwiecień

Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie.

Na pierwszą część nie poszłam do kina i bardzo tego żałowałam. Teraz poluję na soundtrack do jedynki w promocyjnej cenie, zaś na dwójkę zapewne udam się już w dniu premiery.

MAJ

Mon ange – 5 maj

Historia jakich niewiele, baśniowa, odrealniona, a jednocześnie boleśnie rzeczywista. Była asystentka magika trafia do zakładu psychiatrycznego, gdzie dokonuje z nieznanych sobie powodów najbardziej imponującej sztuczki świata: rodzi niewidzialnego syna. Nazywa chłopca Moim Aniołem i nikomu nie wyjawia jego istnienia, by chronić go przed niezrozumieniem i okrucieństwem gatunku ludzkiego. Żadne dziecko nie jest jednak w stanie wytrwać długo pod kloszem rodzicielskiej opieki, więc Mój Anioł zaczyna szybko interesować się światem zewnętrznym. I poznaje niewidomą Madeleine, piegowatego rudzielca o pięknych oczach i czarującym uśmiechu, który nie potrzebuje widzieć, by pokochać. Dziewczyna nie zna prawdy o stanie chłopca, dlatego też ich relacja jest szczera, wyjątkowa, oparta na dogłębnym zrozumieniu. Ale pewnego dnia Madeleine wyjeżdża na operację, która ma przywrócić jej wzrok. Czy po jej powrocie wszystko będzie jak dawniej? I czy miłość może być bezwarunkowa?

Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara – 26 maj

Złowrogi korsarz ucieka z mitycznego więzienia i planuje zgładzić wszystkich piratów na morzach. Aby mu przeszkodzić, Jack Sparrow musi zdobyć Trójząb Posejdona.

Ostatnio chodzą pogłoski, ze Johny Depp zwariował i trafił do psychiatryka. Ciekawe, czy kręcąc kolejną część piratów (robionych wyłącznie dla mamony) wykazywał już oznaki szaleństwa?

CZERWIEC

Wonder Woman – 2 czerwiec

Diana, amazońska księżniczka, przybywa do cywilizowanego świata, stając się najpotężniejszą superbohaterką.

Hmmm…. Nie mam zdania, trzeba zobaczyć… Hmmm…

Transformers: Ostatni Rycerz – 23 czerwiec

Odcinek 5, sezon I. Reżyseria kinowego serialu: Michael Bay. Będzie dużo wybuchów.

Gru, Dru i Minionki – 30 czerwiec

Ba—naaaa—naaa! Jak można ich nie kochać?!