14 listopada 2015

Dzisiaj samym horrorem i grozą człowiek żyje. Dziś mamy dla Was krótki przewodnik po tym, co fan strasznych produkcji może oczekiwać po 2016 roku. Na co wybrać się do kina? A co obejrzeć w domowych pieleszach? Zadecydujcie sami.

Oto kilkanaście strasznych propozycji filmowych na 2016 rok. Nie uwzględniliśmy wszystkich produkcji, bo jest ich całkiem pokaźna liczba – włącznie z niskobudżetówkami. Wybraliśmy jednak te najlepiej zapowiadające się horrory. Miłego bania się!

1. Pierwszą z zapowiedzi jest horror, który ukaże się już 7 stycznia jest produkcja The Forest. Las, grupa śmiałków, wielkie zło – znane klimaty, ale może twórcy dodadzą coś ciekawego.

 

2. Kolejna premiera będzie miała miejsce 22 stycznia 2016 roku – The Boy. Lauren Cohan gra w filmie nianię, która podejmuje się dość specyficznej pracy. Ma bowiem opiekować się… lalką. Rodzina, która ją zatrudnia, traktuje zabawkę jak prawdziwe dziecko. Bohaterka dostaje również listę rzeczy, jakich nie powinna robić, w przeciwnym razie lalka może się zezłościć. Oczywiście niania nie ma zamiaru stosować się do zaleceń… Co z tego wyniknie?

 

3. 4 lutego swoją premierę będzie miała produkcja Pride and Prejudice and Zombies. Powieść Setha Grahame’a-Smitha na podstawie Dumy i uprzedzenia Jane Austen wrzuca element nadnaturalny, zombie, do klasyka literatury angielskiej. Plus sporo interesującego humoru i zwrotów akcji.

 

4. W marcu do kin zawita The Neon Demon. Świat mody bywa okrutny – o czym przekonacie się oglądając tę propozycję.

The Neon Demon

5. To nie ma nic wspólnego z Prima Aprilis. Rings będą miały wtedy swoją premierę. Straszna dziewczynka ze studni wraca.

The Ring 3

6. Amityville: The Awakening ujrzy światło dzienne 15 kwietnia. To historia rodziny, która przeprowadza się do nawiedzonego domostwa.

 

7. Przejdźmy do czerwcowych zapowiedzi, czyli The Conjuring: The Enfield Poltergeist. Dokładna premiera to 8 czerwca. Ta produkcja to kontynuacja historii z 2013 roku – The Conjuring.

The Conjuring 3

8. Oraz trzeciej odsłony The Purge. Kolejna noc w roku, kolejne dozwolone morderstwa.

The Purge 3

9. Nie można zapomnieć o tym filmie, który nie jest może typowym horrorem, ale grzechem byłoby nie dołączenie go do zestawienia. Premiera 14 lipca. Tym razem pogromem duchów zajmą się panie. A jak im to wyjdzie? TO się dopiero okaże. Humor gwarantowany!

Ghostbusters

10. A co pojawi się 20 października? Oczywiście Underworld: Next Generation Read, czyli kontynuacja przygód Michaela i Selene.

Underworld 2016

11. I coś dla miłośników nastolatków w tarapatach. Don’t Hang Up pojawi się 1 grudnia.

Don't hange up

12. Ten film nie ma jeszcze premiery, ale na pewno nie można go przegapić. W końcu to obraz Roba Zombie. Szykuje się kolejna masakryczna produkcja. Grupka osób zostaje porwana. By przeżyć, musi wziąć udział w grze zwanej 31. Pojawi się nawet klaun-morderca!

Klaun

13. Młodzieńcze lata Leatherface’a? Czemu nie – o ile będzie strasznie i krwawo. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona.

Leatherface

14. W 2016 roku możecie spodziewać się nowej odsłony horroru, o którym sami nie wiemy, co myśleć. Chodzi o Cabin Fever. Wariacja na temat wypoczynku w lesie powraca.

Cabin Fever

15. W nadchodzącym roku nie ominie Was pewna ekranizacja. I to nie byle jaka, bo książki Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Czekacie?

Dr Jeckyl and Mr Hyde

16. Pamiętacie horror Ouija? Jeśli tak, i jeżeli Wam się podobał, w 2016 roku będziecie mogli obejrzeć jego kontynuację. Tak, niebezpieczna plansza do rozmowy z duchami wraca.

Ouija 2

17. Postapokaliptyczny obraz sci-fi z zombie w tle? Proszę bardzo. Tego również nie zabraknie. A w filmie She Who Brings Gifts pojawi się sama Gemma Arterton.

She Who Brings Gifts

18. Tajemniczy ośrodek rządowy, który staje się więzieniem? I to nie byle jakim? Cóż, warto dać szansę horrorowi Death House.

Death House

19. Tak, kolejne Halloween powraca – pełen tytuł brzmi Halloween Returns.

Halloween retuns

20. Podobno w 2016 ma się wreszcie pojawić trzecia odsłona Smakosza. Oby rzeczywiście tak się stało, bo tęsknimy za potworem polującym na nowe wdzianka.20

jeepers Creepers 3