5 marca 2022

Któż nie zna Puchatka, największego łakomczucha pod słońcem, która dla garnuszka miodku zrobi niemal wszystko? 12 opowiastek ze Stumilowego Lasu to przepiękne wydanie, które kryje w sobie mądre i pouczające historie o Kubusiu i jego przyjaciołach.

Małe-wielkie dziecięce troski

Przygodę z najsłynniejszym na świecie misiem rozpoczynamy od zapoznania się z mapą Stumilowego Lasu i małym chłopcem o imieniu Krzyś, który codziennie spotyka swoich najlepszych przyjaciół. Każda opowiastka ma swojego głównego bohatera, który musi zmierzyć się z pewnym problemem – dla jednego będzie go zagubienie ogonka, dla drugiego szukanie odwagi, zaś dla kolejnego walka z wanną pełną pachnącej, białej piany. Same historie są naprawdę przyjemne – lekkie pod względem fabularnym i okraszone subtelnym humorem, jednocześnie poważnie podchodzą do dziecięcych trudności i pokazują, jak rozwiązać dany problem.

Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele – Kłapouchy, Tygrysek, Prosiaczek, Królik, Sowa, Kangurzyca, Maleństwo i Gofer – potrafią w każdej sytuacji się wspierać i doradzać, chociaż nieobce im są małe spory i małe kłótnie. Każda opowieść to przykład, jak przyjaźń, empatia wobec drugiej osoby oraz życzliwość są w stanie pomóc rozwiązać nawet największy problem. To idealna wieczorna lektura już dla dwuletnich dzieci, bowiem same historie nie są zbyt długie, a dodatkowo napisane prosto i zrozumiale.

Zachwycające wydanie Kubusia Puchatka

Szczególną uwagę należy zwrócić na wydanie. Książka zachwyca pod wieloma względami, zarówno okładka, jak i wnętrze skrywają wysokiej jakości kolorowy druk. Dodatkowo obwoluta posiada kilka błyszczących elementów, takich jak listki, motylki czy ważki, wyróżniając się wizualnie spośród innych Kubusiowych wydań. Na kredowym papierze wydrukowano bardzo dużo ilustracji, które potrafią zająć miejscami aż ¾ objętości strony – tak barwne kartki przyciągają dziecięcy wzrok i dodatkowo pozwalają się dłużej skupić dzięki licznym detalom. Dodatkowo żółta tasiemka do zaznaczania strony ułatwia lekturę kolejnej historyjki.

Dziecięcy bestseller

12 opowiastek ze Stumilowego Lasu to przepięknie wydana książka i przygodach Kubusia Puchatka, którą w swojej bibliotece powinno mieć każde dziecko. Pozycję można kupić już za około 30 złotych, co jest niewątpliwie przystępną ceną za tak dopracowany tytuł. Warto też zaznaczyć, iż treść omawianych opowiastek nie jest tożsama z innym zbiorem historyjek zatytułowanych Moje opowieści. Kubuś i Przyjaciele. Disney różni je nie tylko wydanie, ale także i zawarte bajeczki – to dwanaście różnych anegdot o mieszkańcach Stumilowego Lasu. Gorąco polecam oba tytuły, bezcenne dla każdego dorastającego malucha.

Pozostałe książki o Kubusiu Puchatku na blogu:

Kubuś Puchatek (A.A. Milne) – recenzja

Chatka Puchatka (A.A. Milne) – recenzja

Kubuś i Przyjaciele. Ulubione historie

Pattyczak

Tytuł: 12 opowiastek ze Stumilowego Lasu

Tytuł oryginalny: Disney. Winnie l’Oursin, 12 contes de la foret

Seria: Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Tłumaczenie: Ewa Tarnowska

Wydawnictwo: Olesiejuk

Data i miejsce wydania: 27/10/2021, Warszawa

Oprawa: twarda

Wydanie: I

Liczba stron: 225

ISBN: 978-83-8265-035-1

Podsumowanie

12 opowiastek ze Stumilowego Lasu

12 opowiastek ze Stumilowego Lasu
 • 10/10
  Fabuła
 • 10/10
  Stylistyka
 • 10/10
  Wydanie

Zalety

 • piękne, bogato ilustrowane wydanie
 • pouczające historie z morałem
 • same pozytywne wartości

Wady