10 kwietnia 2018

Camping jak z bajki to bardzo dziwny produkt na rynku literackim: z jednej strony to niewielkich rozmiarów bardzo dobrze wydana książeczka dla dzieci, która ma na celu umileniem długiej, samochodowej podróży, zaś z drugiej strony tak naprawdę to dodatek do katalogu wydawanego przez portal CampRest.com, który oferuje bogaty pakiet ofert campingowych, znacznie tańszych niż bodajże najbardziej znany Vacansoleil.

Pakiet, jak zamawia się na stronie https://campingjakzbajki.pl/product-pol-9-Ksiazka-Camping-jak-z-bajki-Toskania.html składa się z trzech części: książeczki dla dzieci, katalogu campingowego dla dorosłych oraz zestawu naklejek dla malucha i jego rodziców. Tytułowy Camping jak z bajki to bardzo przyjemna w odbiorze dla najmłodszych książeczka, w której chociaż niemal nie ma tekstu, to wiele się dzieje na jej stronicach, zobaczcie sami:

Dziecko ma za zadanie znaleźć konkretne rzeczy, osoby lub je policzyć. Co zabawa w rodzaju „Gdzie jest Wally?”, która jednak jest adresowana do nieco starszych niż 2 latka dzieci, bardziej 3-4 latki się tym zainteresują. Podróżującą po campingach Włoch rodzinę tworzy Tata, Mama, Nela oraz Maks, którzy nie tylko odwiedzają nowe miejsca, ale także pokazują, jak można mile i rodzinne spędzać czas w tego typu miejscach. Co ciekawe, lekturę książeczki najlepiej rozpocząć od końca, bo tam właśnie są opisani bohaterowie – warto jednak mieć na uwadze, iż dzieci często rozpoczynają właśnie w ten sposób oglądanie książek, od końca.

Mimo niewielkiej objętości, wiele motywów jest powtarzających, dlatego do lektury, a raczej do oglądania, można zasiadać wielokrotnie, każdorazowo szukając innych przedmiotów lub osób. To bardzo dobry sposób na zajęcie czasu podczas podróży dla małego dziecka i rozwijanie jego umiejętności: abstrakcyjnego myślenia, mowy, uczenia się nowych słówek w obcych językach, a także pomaga przygotować się do pierwszej podróży.

Bonusem do książeczki Camping jak z bajki jest zakładka pasująca tematycznie, naklejki (oby tylko nie zostały użyte przez maluchów na kuchennych lub salonowych meblach) oraz pakiet naklejek z logo CampRest.

Z drugiej strony mamy katalog campingów w Europie z podanymi orientacyjnymi cenami i kierunkami. Zwykły katalog obejmujący miejsca noclegowe w Polsce, Austrii, Niemczech, Słowenii, Chorwacji, Włoszech i Francji.

Jedynym minusem publikacji jest cena – kompletny pakiet to wydatek 37 złotych. Stosunkowo drogo jak na tego typu pozycję. Co prawda można do niej wielokrotnie wracać, bo za pierwszym razem na pewno nie zauważy się wszystkich szczegółów, niemniej uważam, że cena jest troszkę za wysoka.

Reasumując, Camping jak z bajki jest warty kupienia dla tych rodziców, którzy nie wyobrażają sobie siedzieć cały rok w domu bez żadnych wyjazdów i odpoczynków w dalekich stronach. To doskonały sposób nie tylko na zajęcie malucha podczas jazdy, ale także przygotowania go do dalszej podróży i zapoznania z nowymi sytuacjami (np. wizyta w porcie z jachtami).

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego serdecznie dziękuję portalowi CampRest.com i wydawnictwu Empemedia

Pattyczak

Tytuł: Camping jak z bajki: Toskania

Ilustracje: (Sylwia Doli Doliszna) Studio Graficzne Papercut

Tekst: A. Hajdukiewicz, K. Kozłowska

Premiera: marzec 2018

Książka kartonowa o wymiarach: 23cm x 30cm

Kategoria wiekowa: 1+

Camping jak z bajki: Toskania

 

Podsumowanie

Camping jak z bajki

Camping jak z bajki
 • 8/10
  Fabuła
 • 7.5/10
  Stylistyka
 • 9/10
  Wydanie

Zalety

 • twarde, kartonowe strony, zagięte rogi
 • bardzo dużo szczegółów do szukania
 • zabawa typu "gdzie jest Wally?"

Wady

 • wysoka cena