9 czerwca 2017

W sumie druga połowa 2017 niczym nie zaskakuje. Wydaje się, że rynek gier na PC zdominowała premiera Mass Effect: Andromeda oraz Battlefield I. Zapowiedzi gier na drugą połowę 2017 roku nie są już tak emocjonujące, co prawda jest kilka ciekawych tytułów, ale wyprodukowanych przez mniejsze studia, ze znacznie uboższymi nakładami finansowymi przeznaczonymi na promocję i reklamę produktu w sieci. W sumie to spośród dziesiątek pozycji uwagę zwraca nowa odsłona gry w uniwersum Władcy Pierścieni, Destiny 2 oraz – obawiam się, że kolejna wydmuszka od EA – Battlefront II, której premiera ponownie zbiega się z filmową ósmą odsłoną sagi.

Wonder Boy: The Dragon’s Trap – czerwiec 2017

Jak lubię takie planszówki! Krótkie, odprężające, nie zapomina się fabuły ani innych kwestii. Łatwo i przyjemnie – niech to cudeńko wpadnie w moje ręce! Remake gry z 1989 roku.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją Wonder Boy in Monster Land. Tamtejszy antagonista, czyli Mecha Dragon, rzucił na tytułowego bohatera klątwę, która sprawiła, że przemienił się on w ziejącego ogniem humanoidalnego jaszczura. Cel jest jasny: nasz podopieczny musi powrócić do swojej oryginalnej formy, w czym ma mu pomóc tak zwany Salamander Cross. W tym celu wyrusza on w kolejną długą i pełną niebezpieczeństw podróż.

Aven Colony- lipiec 2017

Strategia czasu rzeczywistego w wersji sc-f.

Akcja Aven Colony została umiejscowiona w dalekiej przyszłości. Ludzie bez najmniejszego problemu zaczęli kolonizować nowe planety, a podczas rozgrywki zadaniem gracza jest odpowiednie zajęcie się Aven Prime. W tym miejscu należy nie tylko zadbać o potrzeby mieszkańców, ale również zwracać uwagę na ekstremalny warunki pogodowe oraz agresywną faunę.

Absolver – sierpień 2017

Klasyczne mordobicie. Jak zwykle bawią mnie fabularne próby wymyślania jakiś historii – tym razem wcielamy się w bohatera, od którego zależą losy królestwa. Walczymy o spokój, błogość i dostatniość poddanych, przywracając dawną chwałę i splendor.

Akcja pozycji została umiejscowiona w Imperium Adal, nad którym władzę przejęła grupa Przewodników. Miejsce od lat zostało zapuszczone przez byłych władców, a nowy zespół ma przywrócić blask krainie. Władze Adal postanowiły zatrudnić Absolvers, czyli grupę, która posiada wyspecjalizowanych, elitarnych wojowników. To właśnie nimi zostają gracze, których zadaniem jest zagwarantowanie pokoju i spokoju w Imperium.

Sonic Mania – sierpień 2017

W gruncie rzeczy nigdy nie wiedziałam, jak dokładnie przejść tę grę. Dawno dawno temu, kiedy wyrwałam klawiaturę z rąk mojej siostry, udało mi się zaliczyć kilka plansz. Pamiętam głównie kręcenie kółeczek i zbieranie złotych krążków przypominających płatki kukurydziane 😀

Gra została zapowiedziana z okazji 25-lecia uniwersum i autorzy w przypadku tej pozycji skupili się na przygotowaniu esencji klasycznego Sonica. Tytuł zawiera wszystkie oryginalne poziomy z pierwszej odsłony z pewnymi dodatkami, zupełnie nowe lokacje oraz trzy grywalne postacie – Sonica, Tailsa i Knucklesa.

Destiny 2 – wrzesień 2017

Niżej opis fabuły, ale nie oszukujmy się, w przypadku strzelanek nie jest ona aż tak ważna. O wiele istotniejszą kwestią jest mechanika gry oraz dynamika prowadzonej akcji. Sam wątek sc-f wydaje się dość intrygujący.

Ostatni bastion ludzkości został zniszczony przez siły Ghaula, ambitnego dowódcy brutalnego Red Legion. Pozbawił władzy Guardianów i zmusił ocalałych mieszkańców do ucieczki. Wejdź do tajemniczych światów w naszym układzie słonecznym, aby odkryć nowe rodzaje broni i nauczyć się nowych metod walki. Aby pokonać Red Legion i stanąć do walki z samym Ghaulem, musisz zebrać porozrzucanych po świecie bohaterów i przygotować ich do odbicia ojczyzny.

Marvel vs. Capcom: Infinite – wrzesień 2017

Kolejna klasyczna bijatyka z dodatkiem fantastycznych smaczków w postaci jednych z najpopularniejszych postaci popkultury XXI wieku.

Śródziemie: Cień Wojny – październik 2017

Jeżeli tylko grafika będzie adekwatna do tego, co przedstawia trailer oraz zostanie poprawiona mechanika walki względem Cienia Mordoru, to Cień Wojny ma szansę zostać jedną z lepszych gier tego roku. Klasyka literatury fantasy przeniesiona w wirtualną rzeczywistość – czegóż chcieć więcej?

W grze Śródziemie: Cień Wojny gracze otrzymają nowy Pierścień Władzy i staną do walki z najpotężniejszymi przeciwnikami, w tym z samym Sauronem i jego Upiorami Pierścienia, w monumentalnej bitwie o Śródziemie. Otwarty świat gry nabierze wiarygodności dzięki rozszerzonemu Systemowi Nemezis, który zdobył wiele nagród. Dynamiczny system zmian znany z pierwszej części ma wpływ teraz na cały świat, gdzie otoczenie i postacie kształtowane są przez działania i decyzje gracza, dzięki czemu każdy świat gry będzie unikalny dla każdego gracza.

Star Wars: Battlefront II – listopad 2017

Pierwsza odsłona okazała się wydmuszką – piękna z zewnątrz, trailery robiły niesamowite wrażenie, zaś w praktyce gra była kompletni niewarta tych pieniędzy (blisko 200zł na PC!). Mało map, słaba mechanika strzelania, świetny klimat i muzyka. Jak wypadnie druga odsłona?

Rime – data nieznana

W przypadku tej gry mam niemałą zagwozdkę – z jednej strony fabuła wydaje się naprawdę wciągająca. Starożytne artefakty, kontrola czasu? Dla mnie bomba! Jest tylko jedno ALE… grafika. Nie jestem zwolenniczką tego typu rozwiązań, które przypominają hybrydę obrazu z gier lat 90-tych stworzonych przy użyciu nowoczesnych technologii.

Historia chłopca, który musi wykorzystać swoją inteligencję i spryt, aby przeżyć – i uciec – z tajemniczej wyspy i przed straszliwą klątwą. Tajemnicza wyspa kryjąca straszliwy sekret i niezwykła przygoda. Wcielając się w chłopca, który odnajduje klucz do rozwiązania serii starożytnych zagadek, wykorzystaj magiczny artefakt, dzięki któremu będziesz kontrolować środowisko oraz czas.