1 grudnia 2016

Ania Starmach – każdy, kto oglądał chociaż raz Masterchefa wie, kim jest urocza, roześmiana brunetka. Najbardziej sympatyczna z całego grona jury, zawsze znajdzie dobre słowo dla uczestnika programu, uwielbiająca słodkości młoda kobieta, której uśmiech nie schodzi z twarzy. I to właśnie tymi sekretnymi przepisami na ciasta, ciasteczka i słodkie przekąski dzieli się ze swymi czytelnikami.

img_1813

img_1824

Pyszne na słodko to kolejna książka kucharska absolwentki Le Gordon Bleu, która tak naprawdę stanowi kompilację samych słodkich przepisów z jej dwóch poprzednich książek: Pyszne oraz Pyszne 25. Nowa porcja przepisów. Warto mieć to na względzie, ponieważ osoby posiadające owe tytuły nie powinny sięgnąć po Pyszne na słodko – oprócz bardzo ładnego wydania nie znajdziecie tam nic nowego do upichcenia.

Pyszna na słodko to idealna książka dla tych, co zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Nie ma tu trudnych przepisów, ba, największy wyczyn stanowi praktycznie przygotowanie własnej bezy, zaś do najłatwiejszych przepisów zaliczam tradycyjne, domowe kakao. Zresztą tutaj macie dokładny spis:

img_1825

img_1826

Największe wrażenie robi samo wydanie: poręczny format z twardą oprawą, kredowy papier, ładne, wyraźne zdjęcia. Po otworzeniu książki po lewej stronie znajdują się składniki oraz kolejne kroki wykonania słodkości, zaś po prawej zdjęcie gotowego dania. O dziwo, idealnie odzwierciedlają faktyczny stan jedzenia, sprawdziła to na przepisie ryżu z karmelizowanymi jabłuszkami (pychota!). Oto dowód (dobra, mam o wiele więcej jabłek, ale jestem jabłkowym potworem!):

img_1743

img_1816

Pyszne na słodko to bardzo dobry pomysł na prezent dla osób, które mają w kuchni dwie lewe ręce, dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pieczeniem (tutaj ukłon w stronę małych dziewczynek, które zawsze chcą pomagać mamie przy przygotowywaniu chrupiących ciasteczek) lub tez świeżo upieczonych żon, które chcą dogodzić swoim ukochanym mężom.

Polecam zajrzeć na stronę Ceneo (kliknijcie z przycisk Kup teraz, to Was automatycznie przekieruje), ponieważ książkę można nabyć już za nieco ponad 30 złotych. Musze uczciwie przyznać, iż sama trafiłam na taką promocję i jestem z tego bardzo zadowolona!

img_1821

img_1822

img_1828

img_1818

Generalnie Pyszne na słodko jest bardzo udaną pozycją kucharską: nie ma tu wymyślnych składników, tylko takie, jakie można dostać w każdym sklepie osiedlowym. Wszystko można przygotować w nieco ponad 30 minut i to niedużym kosztem.

P.S. Jutro będę mieć kokosanki!

Pattyczak

Tytuł:  Pyszne na słodko

Autor: Anna Starmach

Wydawnictwo: Znak

Data i miejsce wydania:  04/11/2015 Kraków

Oprawa: twarda

Wydanie: I

Liczba stron: 225

ISBN: 978-83-240-3548-9

 

Podsumowanie

Pyszne na słodko

Pyszne na słodko
 • 6.5/10
  Fabuła
 • 6.5/10
  Stylistyka
 • 10/10
  Wydanie

Zalety

 • Piękne wydanie, wyraźne zdjęcia
 • Normalne składniki
 • Proste i szybkie przepisy

Wady

 • Powtórzenia przepisów z poprzednich książek
 • Cena okładkowa