Aż trudno uwierzyć, że Echo Man Sam Holland jest literackim debiutem.
Thriller Widzę Cię Mary Burton to powieść z dreszczykiem, w której regularnie przeplata się wątek kryminalny i miłosny.
Mity hebrajskie Roberta Gravesa to znakomita lektura dla pasjonatów tematyki religijnej oraz kulturoznawczej. Książka pozwala zrozumieć, które biblijne opowieści mają źródła archeologiczne, a które mityczne, by móc w pełni zrozumieć rolę historii spisanych w Genesis.
Wydawnictwo Egmont, w ramach serii Klub Świata Komiksu, wydało w kwietniu dwa pierwsze tomy cyklu Klasyczne baśnie Disneya: 101 Dalmatyńczyków oraz Króla Lwa. Każdy z nich liczy sześćdziesiąt cztery strony i kosztuje 24,99 złotych. Na początku zamieszczono galerię postaci z krótkimi notkami, przybliżającymi konkretnych bohaterów, zaś na końcu opublikowano grafiki ukazujące piękno tytułu i kluczowe dla danej historii momenty. Kto powinien sięgnąć po oba tytuły? Czy jest duża różnica między komiksem a filmem animowanym? Oceniamy! Zarówno „Król Lew”, jak i „101 Dalmatyńczyków” przywołują na swoich stronach najważniejsze wydarzenia i postacie z animowanych filmów Disneya. To świetne tytuły nie tylko do wprowadzenia dziecka w świat komiksu, ale również znakomita okazja do samodzielnego stawiania pierwszych kroków w dłuższych lekturach. Klasyka gatunku – Król Lew Oto opowieść o konflikcie dwóch braci, z których jeden jest władcą Lwiej Ziemi, a drugi czyha na jego koronę. Spór między nimi zaczyna się zaogniać w momencie, gdy na świat przychodzi królewski potomek. Zwierzęta oddają mu cześć, za wyjątkiem wuja. Skaza postanawia zrobić wszystko, aby pokonać Mufasę – posuwa się nawet do zabójstwa, a swego bratanka, Simbę, zmusza do ucieczki. Czy młode lwiątko poradzi sobie samo w dżungli? Nagrodzony dwoma Oskarami film animowany Król Lew to jeden z…
Riley Sager w powieści Zamknij wszystkie drzwi zgrabnie połączył elementy horroru, powieści detektywistycznej oraz rasowego, mrożącego krew w żyłach thrillera. Wisienką na torcie okazuje się też również sama akcja rozgrywająca się w murach prawdziwego budynku na Upper West Side przy 205 East 42nd Street.
Wenecki szkicownik autorstwa Rhys Bowen to niesamowicie ciepła opowieść o miłości rozkwitającej pośród uliczek i starych kamienic przepięknej Wenecji tuż przed wybuchem II wojny światowej.
Ktoś z nas kłamie autorstwa Karen M. Mcmanus to literackie połączenie książek z serii Pretty Little Liars, kryminałów Agathy Christie oraz serialu Plotkara. I, trzeba uczciwie przyznać, wyszedł z tego naprawdę przyzwoity thriller young adult.
Masowi mordercy i szaleńcy napisana przez Christophera Berry-Dee’ego to książka, która wywołuje we mnie mieszane uczucia.
Któż nie zna Puchatka, największego łakomczucha pod słońcem, która dla garnuszka miodku zrobi niemal wszystko? 12 opowiastek ze Stumilowego Lasu to przepiękne wydanie, które kryje w sobie mądre i pouczające historie o Kubusiu i jego przyjaciołach.
Halo, czy to Ziemia autorstwa Tima Peaka to zachwycający pod względem wizualnym album o naszej rodzimej planecie ukazujący jej majestatyczne, zachwycające i zarazem kruche piękno.