Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile to niezwykła podróż przez barwny świat chilijskiego folkloru, pełna magii, mądrości i piękna natury. Zbiór opowieści inspirowanych tradycjami rdzennych ludów i mieszkańców różnych regionów Chile wprowadza czytelnika w fascynujące historie o odwadze, uczciwości i sile przyrody. Każda bajka, choć osadzona w odległej kulturze, niesie uniwersalne przesłanie, które porusza zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Chilijskie bajki Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile to zbiór tradycyjnych opowieści i legend pochodzących z różnych regionów Chile. Książka zawiera różnorodne historie, które odzwierciedlają bogactwo kulturowe i mitologię ludów zamieszkujących ten kraj, od rdzennych plemion Mapuche po mieszkańców górskich wiosek i nadbrzeżnych miast. Bohaterami tych opowieści są zarówno ludzie, jak i zwierzęta, a także duchy i istoty nadprzyrodzone. W bajkach często pojawiają się uniwersalne tematy, takie jak walka dobra ze złem, mądrość, odwaga, a także szacunek do natury i sił przyrody. Kondor, będący symbolem majestatu i wolności, pełni tu rolę przewodnika przez magiczny świat opowieści. Każda z tych niezwykłych historii przypomina o głębokiej więzi człowieka z naturą oraz o konieczności szacunku dla ziemi, która nas żywi. Młodzi czytelnicy wkraczają w świat, gdzie spotykają olbrzymie węże, rubinowe pumy, drzewa obdarzone zdolnością chodzenia oraz odważnych ludzi-ptaków. Ilustracje, nasycone atmosferą i pełne…
W sercu japońskiej kultury kryją się historie tak stare, jak sama ziemia Kraju Kwitnącej Wiśni. Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii to zbiór tradycyjnych japońskich bajek i opowieści ludowych, które przenoszą czytelnika w czasie i przestrzeni, odkrywając przed nim bogactwo dawnych przekazów, pełnych mądrości, magii i moralitetów. Ta książka to nie tylko podróż do korzeni japońskiej kultury, ale także wspaniała okazja, by zrozumieć, jak przeszłość wpływa na współczesne wartości i zachowania mieszkańców Japonii.
Wytrwałość. Co zrobi Frania? autorstwa Barbary Supeł to urocza opowieść dla dzieci, która pokazuje, że nie wszystko musi się udawać od razu, ale warto próbować do skutku. Frania, pięcioletnia bohaterka serii, ponownie staje przed wyzwaniem, które wymaga od niej cierpliwości i determinacji.
Pewnego dnia odwiedziłam dziadka autorstwa Barbary Supeł to poruszająca opowieść o mocy rodzinnych wspomnień i odkrywaniu przeszłości przez młode pokolenie. W tej ciepłej i pełnej uczuć książce młoda bohaterka podróżuje przez historie opowiedziane jej przez babcię, stopniowo odkrywając życie swojego dziadka. To książka idealna dla każdego, kto chce nauczyć dzieci wartości rodzinnych tradycji i pokazać im, jak ważne są korzenie oraz pamięć o bliskich, którzy odeszli.
Ulubione historie w lesie to kolejna odsłona zabawnych opowiastek dla najmłodszych. Prezentowana kolekcja opowiadań wprowadza czytelnika w świat znanych postaci z bajek, oferując jednak zupełnie nowe, nieodkryte dotąd historie, które nie znalazły swojego miejsca w animacjach filmowych.
Ulubione historie na wsi to kolejna odsłona zabawnych opowiastek dla najmłodszych, w których bohaterami są postacie znane z filmów animowanych i komiksów Walta Disneya. Tym razem motywem przewodnim zebranych historii jest życie na wsi.
Nowa odsłona cyklu „Kubuś i Przyjaciele” – Dzień w ogrodzie – kontynuuje historię przyjaźni misia Puchatka i innych mieszkańców Stumilowego Lasu, którzy podejmują kolejne wyzwania. Wcześniejsza książka koncentrowała się na zimowych zabawach w śniegu, ta zaś zwraca uwagę na pracę w ogrodzie i tego, ile czynności trzeba wykonać, by móc cieszyć się smakiem świeżych, zdrowych warzyw.
Letni las Anny Paszkiewicz poznajemy dzięki ptasiej rodzinie gili. To właśnie z ich perspektywy dowiadujemy się o wydarzeniach, jakie miały miejsce w okresie lata, kiedy to słońce uciążliwie dokucza mieszkańcom lasu i próbują chronić się w cieniu drzew.
Teoretycznie Nowe przygody Kubusia Puchatka to ostatnia część oficjalnej kontynuacji opowiastek o „głupiutkim misiu”, którego oryginał stworzył A. A. Milne. Teoretycznie, bo w księgarniach można znaleźć mnóstwo książeczek bazujących na serialu animowanym Disneya.
Wiosenny las Anny Paszkiewicz poznajemy z perspektywy małego warchlaczka odkrywającego uroki leśnego życia, jak i ciemnych stron związanych z obecnością ludzi. To kolejna odsłona leśnego cyklu, której lekturę można zacząć bez znajomości poprzednich części.