15 października 2023

Ulubione historie na wsi to kolejna odsłona zabawnych opowiastek dla najmłodszych, w których bohaterami są postacie znane z filmów animowanych i komiksów Walta Disneya. Tym razem motywem przewodnim zebranych historii jest życie na wsi.

Pięć zabawnych opowieści  z bohaterami Disneya

W zbiorze opowieści znajdują się następujące historie:

 • Disney Kubuś i Przyjaciele. Nasionka przyjaźni
 • Disney Vaiana i skarb oceanu. Pua i Heihei
 • Disney Rogate ranczo. Zaczarowany świat
 • Disney Pixar Coco. Historia Dantego
 • Disney Miki i przyjaciele. Kaczor Donald i niesforna krowa

Są to krótkie opowiastki, których wiodącym motywem jest wieś oraz małe miasteczka. Wszyscy się tu dobrze znają, są mili i pomocni. Głównymi bohaterami są postacie znane z bajek i filmów animowanych Disneya. Czasami są to pierwszoplanowi bohaterowie, jak na przykład Kubuś Puchatek, Kaczor Donald lub krowa Madzia z Rogatego Rancza, a czasami główny głos przypada tym niezauważalnych towarzyszom, jak na przykład pies Dante z Coco, świnka Pua i kogut Heihei z Vaiany: Skarbów Oceanu.

O czym są Ulubione historie na wsi?

>>Nasionka przyjaźni – Puchatek i przyjaciele pomagają Królikowi w sadzeniu nasionek w ogródku. Przeszkadzają im w tym pszczoły, których próbują się pozbyć. Na szczęście przybywa Krzyś i tłumaczy, że to nie są szkodniki, lecz mali pomocnicy, dzięki którym plon będzie doskonały, a miodu o wiele więcej niż zwykle! Ta historyjka pochwala współpracę i wzajemną pomoc w codziennych obowiązkach.

>>Pua i Heihei – to bardzo dynamiczne opowiadanie, w którym świnka Pua wyrusza w pogoń za niesfornym kogutem Heiheiem, który nieumyślnie zabrał bransoletkę przygotowaną przez Vaianę dla swego taty. Wiele tu komicznych sytuacji, wywrotek, potknięć i poplątanych nóżek!

>>Zaczarowany świat – to historia Madzi i jej krowich przyjaciółek z Rogatego Rancza, które próbują uratować farmę przed finansową katastrofą. To najbardziej rozbudowana opowieść, mająca wyraźny wstęp, rozwinięcie i zakończenie, a także klasycznego czarnego bohatera i nagłe, niespodziewane zwroty akcji.

>>Historia Dantego – wzruszająca opowieść o psie poszukującym miłości i ciepłego domu. Meksykański szczeniak szuka szczęścia w różnych miejscach, aż znalazł je na cmentarzu obok miasteczka Santa Cecilia, gdzie dzień wcześniej obchodzono święto zmarłych. Tam też poznał Miquela, z którym połączyła go niezwykła relacja. Ta ciepła historia wspaniale uczy miłości do czworonożnych przyjaciół.

>>Kaczor Donald i niesforna krowa – bardzo przypomina krótkie, animowane bajki Disneya z lat 50. Wraz z siositrzeńcami, Hyziem, Dyziem i Zyziem, a także Myszką Miki przybywa na farmę babci Kaczki. Próbuje podjąć się zadania wydojenia mleka, które wcale nie jest takie proste.

Ulubione historie na wsi to bardzo udana literacka pozycja dla małych czytelników w wieku 4-7 lat. Barwne, kolorowe ilustracje oraz krótkie, proste opowieści przykuwają uwagę. Sama z pewnością będę nieraz wracać do tej spokojnej i wesołej jak wieś lektury z bohaterami Disneya. Polecam!

Polecam recenzję:

>> Kubuś i Przyjaciele. Ulubione historie<<

>>Ulubione historie na zimę. Disney<<

Pattyczak

Tytuł: Ulubione historie na wsi. Disney

Redakcja: Agnieszka Płudowska

Projekt graficzny:  Blanka Chybowska

Wydawnictwo: Olesiejuk

Data i miejsce wydania: 03/03/2023, Warszawa

Oprawa: twarda

Wydanie: I

Liczba stron: 128

ISBN: 978-83-8315-135-9

Podsumowanie

Ulubione historie na wsi. Disney

Ulubione historie na wsi. Disney
 • 9/10
  Fabuła
 • 10/10
  Stylistyka
 • 10/10
  Wydanie

Zalety

 • pozytywne historie z krótkim i prostym przesłaniem
 • śliczne, barwne ilustracje
 • porządna oprawa

Wady