0
8.3/10
Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych (Kalina Błażejewska)
Książki , Publicystyka / 11 czerwca 2024

Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych autorstwa Kaliny Błażejewskiej to wstrząsająca książka, która przywraca pamięć o tragicznych losach pacjentów szpitali psychiatrycznych i mieszkańców domów opieki w okupowanej Polsce. Błażejewska, poprzez szczegółowe opisy trzech instytucji, ukazuje mroczną rzeczywistość tamtych czasów. To lektura, która z jednej strony porusza do głębi, a z drugiej zmusza do refleksji nad nieznaną historią ofiar drugiej wojny światowej.

„Piękna i Bestia” – recenzja komiksu
Komiks / 17 maja 2024

Komiks Piękna i Bestia, wydany przez Egmont, jest wizualną ucztą, jaka wiernie oddaje magię i urok klasycznej opowieści Disneya. Ilustracje w tej publikacji są zachwycające, pełne kolorów i detali, które przywołują nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa, jednocześnie oferując nowe spojrzenie na dobrze znaną historię.

0
8/10
Ulubione historie w lesie. Disney
Proza dziecięca / 1 maja 2024

Ulubione historie w lesie to kolejna odsłona zabawnych opowiastek dla najmłodszych. Prezentowana kolekcja opowiadań wprowadza czytelnika w świat znanych postaci z bajek, oferując jednak zupełnie nowe, nieodkryte dotąd historie, które nie znalazły swojego miejsca w animacjach filmowych.

0
7/10
Pejzaż w kolorze sepii (Kazuo Ishiguro)
Powieść obyczajowa / 22 kwietnia 2024

W Pejzażu w kolorze sepii, debiutanckiej powieści Kazuo Ishiguro, czytelnik zostaje przeniesiony w czasy powojennej Japonii, gdzie główna bohaterka, Etsuko, zmaga się z duchami przeszłości. Ishiguro, z charakterystyczną dla siebie subtelnością i głębią, przedstawia historię pełną tęsknoty, wspomnień oraz dylematów moralnych.

0
8.7/10
Galeria Snów DallerGuta (Lee Mi Ye)
Fantasy / 25 marca 2024

Galeria Snów DallerGuta autorstwa Lee Mi-Ye to niezwykła książka, która przenosi czytelników do magicznego miejsca, gdzie granice między rzeczywistością a światem snów zacierają się, zapewniając unikalne doświadczenie literackie. Opowieść ta, osadzona w rodzinnych stronach głównej bohaterki Penny, znanych z lokalnych produktów związanych ze snami, roztacza przed nami fascynujący świat, w którym sny są nie tylko bramą do naszych najskrytszych pragnień i obaw, ale także kluczem do głębszego zrozumienia samych siebie. Bestseller w Korei, sprzedany w ponad milionie egzemplarzy. Oto Galeria Snów DallerGuta!

0
8/10
Rzeczy osobiste (Karolina Sulej)
Publicystyka / 5 marca 2024

Rzeczy osobiste autorstwa Karoliny Sulej to bardzo przejmująca książka, której punktem wyjścia jest przedstawienie historii Szoa z perspektywy materialnej. Niewątpliwie jest to lektura wstrząsająca, która zmusza do refleksji, a zarazem napisana jest językiem przystępnym dla szerokiego grona odbiorców​.

0
6.3/10
Tajemnica rodzinna z Żydami w tle (Irena Wiszniewska)
Publicystyka / 23 lutego 2024

Tajemnica rodzinna z Żydami w tle to poruszająca opowieść, która zanurza czytelnika w głębię skomplikowanych relacji rodzinnych, splatając je z bogatą historią żydowskiej społeczności. Książka ta jest nie tylko literacką podróżą, ale także głębokim studium ludzkich emocji, tożsamości i dziedzictwa.

0
9.5/10
Ted Bundy. Bestia obok mnie (Ann Rule)
Publicystyka / 28 stycznia 2024

Ted Bundy. Bestia obok mnie autorstwa Ann Rule to fascynująca, ale jednocześnie niepokojąca książka, która wnika w mroczny świat jednego z najbardziej znanych seryjnych morderców, Teda Bundy’ego. Rule, będąc jednocześnie autorką i osobą związaną osobiście z Bundym, dostarcza unikalnej perspektywy na jego skomplikowaną osobowość i zbrodnie. Oto jedna z najlepszych książek gatunku true crime.

0
9/10
Czas krwawego księżyca (David Grann)
Publicystyka / 11 stycznia 2024

Książka Davida Granna opowiada o serii morderstw, które miały miejsce w latach 20. XX wieku w hrabstwie Osage w Oklahomie. Ofiarami byli członkowie rodziny Mollie Burkhart, członkini plemienia Osage. Autor opisuje w swojej książce tło historyczne i społeczne, które doprowadziły do tych zbrodni, a także przedstawia przebieg śledztwa i procesu.