6 czerwca 2017

Kino było, jest i będzie drogie, w związku z czym młody człowiek musi podejmować dość mocną selekcję tytułów, na które wybierze się do kina oraz tych, które obejrzy w sposób „legalny inaczej” 😉 Tym razem uwzględniam kilka tytułów spoza gatunku fantastyki – mam słabość do Christophera Nolana, czasami warto też oderwać się i zaznajomić z innymi filmami. Krótko i bez zbędnego komentarza – to polecam!

Spider-Man: Homecoming –lipiec 2017

Ile razy można od nowa kręcić kolejne serie filmów o Spidermanie? Odpowiedź jest prosta – dopóki jest publika. Uwielbiam animowany serial, lubię trylogię z Tobym Maquirem, za to kolejne odsłony uważam za coraz słabsze, zarówno pod względem fabularnym, jak i gry aktorskiej. Jednak Pajączek z Avengersów wniósł jakoś odsłonę świeżości do cyklu. Dodatkowym atutem jest Robert Downey Jr, dla którego niemal zawsze warto wydać te 20zł na bilet (swoją drogą, kiedy wyjdzie kolejna część Sherlocka z jego udziałem?)

Ukąszony przez pająka licealista Peter Parker zyskuje nadludzkie umiejętności. Gdy jego wujek zostaje zamordowany, chłopak obiecuje sobie, że będzie chronić niewinnych, stając się Spider-Manem.

Dunkierka – 21 lipiec 2017

Nolan *-* Każdy jego film jest lepszy od poprzedniego. Uwielbiam jego sposób reżyserowana, budowania napięcia, podnoszenia ważkich dla społeczeństwa kwestii ukrytych w często prostych, ale wymownych scenach. I muzyka Hansa Zimmera. Duet idealny! Po genialnym Interstellarze oczekuję seansu na naprawdę wysokim poziomie i moje przeczucie mi odpowiada, iż się nie zawiodę.

Alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej.

Valerian i miasto tysiąca planet – sierpień 2017

Krótko: będzie hit albo kit. Gra aktorska Cary Delevingne wywołuje u mnie mieszane uczucia… nie potrafię też zbyt skupić się na fabule, bo 90% mojej uwagi przyciągają jej dziwne brwi O.o I najważniejsze pytanie – co tam robi Rihanna? Stawiam na kit.

Kosmiczni agenci Valerian i Laurelina zostają wysłani z misją przeprowadzenia śledztwa w międzygalaktycznym Mieście Tysiąca Planet.

Mroczna wieża – sierpień 2017

O rany, wreszcie się na to porwali i zekranizowali! Zjada mnie przysłowiowa ciekawość, co z tego wyjdzie. Rewolwer, wampiry i tytułowa wieża 😀 Szkoda tylko, że Christian Bale nie załapała się do filmu i to nie jest serial. Pomyślmy: sama książka to ponad 3500 stron, czy jest możliwe, aby w 2-godzinnym filmie ją względnie dobrze przedstawić? HBO Lub Netflixie – poratujecie czytelników w razie potrzeby?

Adaptacja sagi Stephena Kinga. Powojenny świat zaludniony przez mutanty, demony i wampiry przemierza Roland, poszukując tajemniczej Mrocznej Wieży.

Blade Runner 2049 – październik 2017

Proszę, tylko tego nie zepsujcie! Blade ż 1982 roku był świetny, ksiażka Dicka świetna, niech i to będzie świetne! Dobrze, że nie tłumaczą tytułu i w filmie występuje Harrison Ford, ale źle, iż jest tam także Ryan Gosling (och, nie przepadam za nim).

Oficer policji Los Angeles, niejaki K, trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Jego odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął 30 lat temu.

Thor: Ragnarok – listopad 2017

Na klasyczną walkę wedle podań nordyckich nie ma co liczyć, Avengersi III zapewne nie wybaczyliby braku obecności Thora. Na szczęście wraca Loki. Sam trailer może i zbyt efektowny, widać wiele zielonych plansz i setki godzin pracy grafików, jednak jak nie pójść na filmowe zakończenie trylogii, w której Chris Hemsworth ma nareszcie normalne, krótkie włosy? 😀

Thor mierzy się w walce bogów, podczas gdy Asgard jest zagrożony Ragnarokiem, nordycką apokalipsą.

Liga Sprawiedliwości – listopad 2017

Batman-Affleck porażka, Superman-Cavill bez rewelacji, Flash-Miller nieco dziwny, zaś Wonder Woman-Gadot po prostu ładna. W ogóle nie potrafię „wkręcić się” w klimat tego filmu. Wiem wiem, dla DC Liga Sprawiedliwości ma być przeciwwagą wobec Marvelowych Avengersów, ale podejrzewam, że gra aktorska znacznie wpłynie na ostateczny efekt i to w negatywnym znaczeniu.

Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Gwiezdne wojny: ostatni Jedi – grudzień 2017

Fabuły chyba nie trzeba przedstawiać. Kosmiczna telenowela, odsłona X. Kolejna fabularna kartka? Luke, czy wreszcie ruszyć swój szanowny tyłeczek i wprowadzisz coś nowego do fabuły? Oby tylko Rey nie była Twoją córką, bo się srodze rozczaruję!

Paddington 2 – grudzień 2017

Pełnia słodkości, rozpływam się na jego widok! Misia w sercu nie masz? Mam, zawsze i wszędzie! <3

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!