10 listopada 2023

Boże Narodzenie to magiczny czas, który warto celebrować z najbliższymi. A co może być lepszym sposobem na wspólne spędzanie czasu niż czytanie książek? Oto kilka tytułów, które zachwycą dzieci w wieku 2-6 lat.

Oczywiście, najpopularniejszymi prezentami na Boże Narodzenie są zabawki, elektronika i gadżety. Jednak warto pamiętać, że książki to również wspaniały pomysł na prezent dla dzieci.

Oto kilka powodów, dla których warto kupować książki na prezent na Boże Narodzenie:

  • Książki to źródło wiedzy i rozrywki. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty i uczy nowych rzeczy.
  • Książki to prezent, który nigdy się nie nudzi. Dzieci mogą czytać książki wielokrotnie, a każda lektura będzie dla nich nowa i odkrywcza.
  • Książki to prezent, który łączy pokolenia. Rodzice i dziadkowie mogą czytać książki razem z dziećmi, budując więzi i dzieląc się wspólnymi przeżyciami.

By była jasność – proponowane książki tematycznie nawiązują do Bożego Narodzenia, jednak nie mają w ogóle wymiaru religijnego. Nie są to opowieści o narodzeniu Zbawiciela, lecz luźne historie dziejące się w okresie zimowo-świątecznym.

Kolejność alfabetyczna

24 historyjki w oczekiwaniu na Gwiazdkę

„24 historyjki w oczekiwaniu na Gwiazdkę” to zbiór przepięknych opowiadań do czytania każdego wieczoru od 1 do 24 grudnia. Książka adresowana jest do naszych młodych czytelników. Składają się na nią krótkie, pełne magii historyjki i moc przepięknych ilustracji. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Olesiejuk.

24 opowieści w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Pierwsza gwiazdka

Zbiory krótkich historyjek i rymowanek dla najmłodszych dzieci (3/6 lat), które niecierpliwie czekają na Boże Narodzenie. Ciepłe, pogodne i zabawne opowiastki do czytania przed zaśnięciem każdego z 24 dni adwentu zostały uzupełnione pięknymi ilustracjami, które otwierają przed maluchami świat marzeń.

Baśnie zimowe

Baśnie zimowe” autorstwa Dawn Casey to książka wyjątkowa, która idealnie sprawdzi się podczas chłodniejszych wieczorów. Można ją czytać samemu przy ciepłym kominku lub wspólnie z całą rodziną. Historie są poruszające, momentami zabawne, a przede wszystkim wciągają i niosą ze sobą mnóstwo wartości. To baśnie zimowe, które pochodzą z różnych zakątków świata – od Ameryki Południowej, przez Europę, aż po Azję. W tym wyjątkowym zbiorze można przeczytać historie ze Szkocji, Francji, Polski, Meksyku i wielu więcej.

Czy to już święta?

Mały Miś wprost nie może doczekać się świąt i ciągle dopytuje dużego Misia, kiedy w końcu nadejdą. Ale zanim przyjdą święta jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia – trzeba upiec ciasto, zapakować prezenty, no i ubrać choinkę. Ale jak to wszystko zrobić, kiedy wkoło tyle się dzieje?

Dziadek do Orzechów

Fred i Klara nie mogą się doczekać świątecznych prezentów od sędziego Droselmajera. Jednym z nich okazuje się brzydki Dziadek do Orzechów. Figurka przypada jednak do gusty małej Klarze. Od tego momentu zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy… Poznajemy tajemniczego Króla Myszy, a sędzia Droselmajer opowiada wciągającą historię o Pirlipacie, Mysibabie i zręcznym zegarmistrzu. Co z tego wyniknie?

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

Święta Bożego Narodzenia bez pierwszej gwiazdki? To niemożliwe! Dzielna gąska Zuzia wyrusza w Wigilię na niebezpieczną wyprawę. Chce ściągnąć z nieba gwiazdkę na świąteczną choinkę. W trakcie pełnej przygód wędrówki odkrywa wartość przyjaźni i prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia.

Magiczne bajki. Disney

Znajdziecie tutaj także świąteczne perypetie bohaterów m.in. „Księżniczki i żaby”, „Mulan”, „Piotrusia Pana”, „Aladyna”, „Potworów i spółki”, „Małej Syrenki”’, „Pinokia” i „Świątecznej opowieści”. Wśród disnejowskich bohaterów nie może oczywiście zabraknąć Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Będą tutaj prezenty prosto z serca oraz nieco mniej świąteczne rekwizyty jak gwiazdozbiory z guzików i wielobarwnych koralików oraz czarodziejski srebrzysty rumak.

Mała Wu i magiczne święto

Wiewiórka i misie przygotowują się do święta. Tyle się dzieje! Rozsypana mąka, zaskoczona babcia, pierożki z dżdżownicami, zabawa w rzucanie śnieżkami i szyszkami oraz prezenty, które odpływają… Zanurzcie się w zabawnej historii o niepohamowanej radości i przełamywaniu nieśmiałości. Książka zachwyci was nieoczywistym zakończeniem i przekonacie się, że czasami można otrzymać coś znacznie cenniejszego niż pięknie zapakowany prezent.

Moje pierwsze bajki na święta. Disney

Ta bogato ilustrowana kolekcja sześciu krótkich, prostych opowiastek z ulubionymi dziecięcymi bohaterami z filmów Disneya umili maluchom czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku.

„101 dalmatyńczyków. Pierwsze święta szczeniaków”

„Mała Syrenka. Świąteczne poszukiwanie skarbów”

„Kubuś i Przyjaciele. Najsłodsze święta”

„Myszka Miki. Minnie ratuje święta”

„Śpiąca Królewna. Aurora przygotowuje święta”

„Auta. Najlepszy prezent na świecie”

Święta pana Misia

Miś spędza cudowne święta z przyjaciółmi –  zwierzaki szykują wspólnie choinkę, śpiewają kolędy i gotują. Pojawia się także Mikołaj z prezentami. Ciepła, wierszowana opowieść świąteczna w nowym, genialnym tłumaczeniu Barbary Supeł.

Czytaj także:

>TOP 10 książek dla noworodków i niemowląt

> 5 najlepszych książek pod choinkę