3 lutego 2023

Seria książek Anity Głowińskiej o Kici Koci i Nunusiu doczekała się edycji z otwieranymi okienkami.

Tym razem małego czytelnika czeka odkrywanie uroków zimy wraz z jej sekretami kryjącymi się za malutkimi okienkami. Niewielkich formatów książeczki o sympatycznym kocim rodzeństwie – Kici Koci i Nunusiu – doczekały się licznego grona odbiorców wśród polskich czytelników. Tytuły wyróżniały proste opowiadania, w których to maluch przeżywa różne przygody wraz ze swoją starszą siostrą i zdobywa nowe umiejętności adekwatne do swego wieku: uczy się sprzątać, pomagać, korzystać z nocnika czy też wyrażać swoje emocje. Taka lektura pozwala dzieciom lepiej zrozumieć otaczający ich świat i uczyć empatii.

Zobacz także inne książki dla dzieci w księgarni TaniaKsiazka.pl

Ćwiczenie dla małych paluszków

Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima to znakomite połączenie czytanki z zabawami. Tytuł skierowany jest dla dzieci między pierwszym a trzecim rokiem życia. Wspólna lektura pobudza ciekawość,  pozwala ćwiczyć precyzję ruchów przy przewracaniu kartek i motorykę małych paluszków podczas otwierania okienek, poprawia spostrzegawczość i daje wiele satysfakcji. Wraz z sympatycznym kocim rodzeństwem poznajemy tę mroźną porę roku w jej różnorodnych odsłonach, tj. parku, w lesie, na wsi czy w mieście.

Omawiana pozycja z pewnością zaciekawi malucha, niemniej warto wziąć pod uwagę, że to lektura do spędzenia wspólnego czasu w rodzicem. Mały czytelnik zainteresuje się barwnymi grafikami i będzie otwierać okienka, niemniej to rodzic powinien wykorzystać obrazki to nawiązania rozmowy, zadając liczne pytania: a co to jest, co robią kotki, dlaczego zimą nosimy rękawiczki itp. Wraz z sympatycznym kocim rodzeństwem poznajemy tę mroźną porę roku w jej różnorodnych odsłonach, tj. parku, w lesie, na wsi czy w mieście. Poznaj także inne tytuły z serii Kicia Kocia i Nunuś.

Wydanie Kici Koci i Nunusia z otwieranymi okienkami

Na uwagę zasługuje wydanie: to kartonowa książka o dużym formacie liczącym aż 25×27 cm z dwunastoma stronami. Na każdej rozkładanej planszy znajdują się grafiki utrzymane w tym samym tonie co w poprzednich książeczkach z serii Kici Koci i Nunusia oraz kilka okienek do otwierania. Są one zróżnicowanej wielkości: jedne kryją w sobie duże sprzęty zimowe, a inne odzież na chłodne dni czy też bawiące się na śniegu dzieciaki.

W książce znajduje się 55 otwieranych okienek pod którymi kryją się odpowiedzi na pytania zadawane przez starszą siostrę. Kolorowe rozkładówki są znakomitym pretekstem do podjęcia z maluchem rozmowy na temat tego, jak wygląda zima, jak zachowują się zwierzęta, co robią dzieci i jak poruszać się po zasypanym mieście. Na kartach książki znajdziemy wszystko to, co znamy z mniejszych części cyklu: proste dialogi między kocimi bohaterami, przyjemne dla oka proste grafiki, a także stonowane kolory.

Zima z kocim rodzeństwem

Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima Anity Głowińskiej to pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce malucha. Nie ma też znaczenia, czy to pierwszy tytuł z cyklu przygód kociego rodzeństwa czy też kolejny – można kupić wszystkie części lub też te z okienkami. Jestem pewna, że każde dziecko od razu pokocha tę cudowną kolekcję. Polecam!

Polecam zimowe lektury:

Pierwszy śnieg. Kubuś i Przyjaciele (Catherine Hapka)

Ulubione historie na zimę. Disney

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego serdecznie dziękuję portalowi

TaniaKsiazka.pl

Pattyczak

Tytuł: Jaka piękna zima! Kicia Kocia i Nunuś

Cykl: Kicia Kocia i Nunuś

Autor: Anita Głowińska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Data i miejsce wydania: 26/10/2022, Warszawa

Oprawa: twarda

Wydanie: I

Liczba stron: 24

Podsumowanie

Jaka piękna zima! Kicia Kocia i Nunuś

Jaka piękna zima! Kicia Kocia i Nunuś
 • 9/10
  Fabuła
 • 9/10
  Stylistyka
 • 9/10
  Wydanie

Zalety

 • twarde, kartonowe strony
 • zróżnicowanej wielkości okienka do otwierania
 • ta sama grafika co w przypadku cyklu książeczek o kocim rodzeństwie

Wady