11 kwietnia 2020

Co powinna zawierać dobra gra komputerowa dla dziewczyn na PC?  W dzisiejszym poście opisuję trzy tytuły, w jakie w ostatnim czasie udało mi się zagrać i które podbiły moje serce, a to ze względu na zachwycającą muzykę, wspaniałą grafikę i wzruszającą fabułę. Czy trzeba czegoś więcej? Zaczynamy!

Fajne gry komputerowe dla dziewczyn na PC

Moje trzy propozycje proszę potraktować jako subiektywne polecanki dla dziewczyn, co jednak nie oznacza, że nie spodobają się one również i panom. Moim zdaniem niżej wymienione gry komputerowe dla dziewczyn na PC przypadną do gustu zarówno młodszych graczom, jak i tym nieco starszym. Co je łączy? Nietuzinkowe wizualna, wspaniała grafika, nieszablonowe pomysły na fabułę oraz dobrze skomponowane ścieżki dźwiękowe. Oto idealna propozycja na czas akcji #zostańwdomu do grania w platformówki!

Ori and the Will of the Wisps

Fabuła: Duszek Ori zna już dobrze niebezpieczne sytuacje, jednak tym razem w wyniku pewnego feralnego starcia to jego sówka Ku znalazła się w niebezpieczeństwie. Ori przekona się, że sama odwaga nie wystarczy, by odzyskać rodzinę, uzdrowić rozbitą krainę i odkryć swe prawdziwe przeznaczenie.

Cena: około 110 zł na Steamie (szukajcie promocji!)

Dlaczego warto?  Przyznaję się bez bicia, nie grałam nigdy w Ori, zaś jeden zwiastun z sówką Ku w roli głównej wystarczył, abym od razu zachciała w to grać. Jak można nie pomóc tak słodkiemu i bezbronnemu stworzeniu? Niewątpliwie zaletą tej gry jest bardzo prosty system prowadzenia postaci (wystarczy tylko kilka przycisków na klawiaturze, by od razu zacząć bezproblemowo grać), wzruszająca historia głównych bohaterów oraz wspaniała grafika. Na plus z pewnością zasługuje dynamiczny system walki. Nie ukrywam, że Ori and the Will of the Wisps to moje najlepsze w tym roku odkrycie!

Last Day of June

Fabuła: Dołącz do Carla i June na wakacjach w magicznym miejscu i zmierz się z wydarzeniami, które pozwolą uratować sytuację – i życie June – w grze, która zmusi cię do zastanowienia „Jak daleko posunę się, aby ocalić ukochaną osobę?

Cena: około 72 zł na Steamie (szukajcie promocji!)

Dlaczego warto? Ojej, to jedna z tych gier, której finał wywołuje łzy w oczach. Bardzo wzruszająca, tkliwa i w głęboka opowieść o tym, jak daleko można się posunąć, aby uratować ukochaną osobę przed śmiercią. Staramy się zmienić bieg wydarzeń, aby tylko nie zginęła jedna z głównych postaci. Czy to się uda?  Czy w ogóle możne zmienić przeszłość bez żadnych konsekwencji? Gorąco polecam, ten tytuł pozostaje w moim sercu na bardzo długo!

Little Nightmares

Fabuła: Wkrocz do mrocznego świata Little Nightmares i przeżyj niezwykłą przygodę, podczas której zmierzysz się z lękami z dzieciństwa! Pomóż Szóstce uciec z Paszczy – wielkiego, tajemniczego statku pełnego niegodziwych, wiecznie głodnych istot… Udaj się w podróż i odwiedź dziwaczny domek dla lalek będący więzieniem, z którego musisz uciec, a zarazem wielkim placem zabaw, na którym możesz się wyszaleć. Odkryj w sobie dziecko, by rozbudzić swą wyobraźnię i znaleźć drogę ucieczki!

Cena: około 80 zł na Steamie (szukajcie promocji!)

Dlaczego warto? Bardzo niepokojąca i jednocześnie intrygująca gra z dziewczynką w żółtym płaszczyku w roli głównej. Podczas rozgrywki towarzyszy nam nieustanne pytanie: dlaczego się tu ona znalazła? Gdzie podziała się jej rodzina? Czy jesteśmy w czyśćcu? A może to nocny sen? Na dodatek samo przechodzenie poszczególnych poziomów nie jest takie łatwe, jak się może wydawać. Często trzeba się mocno nakombinować, aby  ruszyć dalej. A wszystko to inspirowane jest rzekomo prawdziwymi, dziecięcymi koszmarami.

Zobacz także gry dla dziewczyn na PS4, jakie bardzo mi się spodobały:

Beyond: Two Souls (PS4)

Detroit: Became Human (PS4)

Pattyczak

Źródło grafik: https://store.steampowered.com/