25 listopada 2022

Pan Miś jest głodny to kolejna odsłona cyklu powieści, w których poznajemy przygody sympatycznego misia oraz jego leśnych przyjaciół.

Czy po długiej drzemce macie ochotę na coś pysznego? Zapewne tak, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że główny bohater książki Karmy Wilson i Jane Chapman ma ochotę coś wrzucić na ząb. Długi, zimowy sen sprawił, że niedźwiedź jest naprawdę głodny!

Wiosenny głód i pomocni przyjaciele

Pan Miś wstał właśnie z zimowego snu i jest bardzo, ale to bardzo głodny! Wychudzony niedźwiedź postanawia znaleźć coś dobrego, ale niezbyt mu to wychodzi. Z pomocą przychodzą mu przyjaciele: myszka zapraszająca na poziomkową ucztę, królik zachęcający do zjedzenia świeżej koniczyny, ucztujący przy rzece borsuk z wędką do łowienia świeżych ryb, a także kruk, suseł, kret i strzyżyk szykujący w gawrze misia wielką, słodką ucztę! Czy jednak to wszystko wystarczy, by zaspokoić nieposkromiony apetyt niedźwiedzia? Czy w ogóle tak duży zwierzak może się nasycić drobnymi przysmakami? Jakie będą skutki ciągłego obżarstwa? Tego dowiemy się z lektury książki Pan Miś jest głodny.

Piękne wydanie, melodyjny tekst

Niewątpliwie jedną z zalet omawianej pozycji jest wspaniałe pod względem edytorskim wydanie. Książka ma duże, solidne wymiary, bardzo dobrze leży w dłoniach, a duża, zróżnicowana pod względem wielkości czcionka zachęca zarówno do wspólnej, jak i w przyszłości samodzielnej lektury. Dodatkowo całość została wydrukowana na gładkim, lekko śliskim i błyszczącym papierze.

Cała historyjka została przedstawiona w formie rymowanego wierszyka. Ukłony dla tłumacza, pani Barbary Supeł, której udało się bardzo dobrze oddać zabawny charakter fabuły i jednocześnie zapewnić przyjemną, melodyjną, czytaną na głos lekturę. Opowieść niewątpliwie wpada w ucho i bawi odbiorcę. Zobaczcie, jakie jeszcze książki dla małych czytelników można znaleźć na stronie TaniaKsiazka.pl

Grafiki stworzone przez Jane Chapman są bardzo ładne, bije od nich ciepło i spokój, dominują kolory wiosny –  soczysta zieleń i jasne brązy. To one wypełniają karty opowiastki, zajmując każdą wolną przestrzeń. Jednocześnie nie dzieje się na nich wiele, kilka postaci na tle natury, od których bije spokój, radość i bezpieczeństwo. Warto podkreślić, iż cały cykl Pana Misia był nominowany do nagrody „Goodreads Choice Award” w kategorii Najlepsza książka obrazkowa. Zobacz, jakie jeszcze książki z cyklu Pan Miś można znaleźć w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Pan Miś jest głodny to pozycja skierowana zarówno dla dwulatków, jak i przedszkolaków. Rytmiczny tekst przykuwa uwagę, zaś piękne ilustracje doskonale współgrają z opowiadaną historyjką. Polecam, naprawdę warto!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego serdecznie dziękuję księgarni

Tania Książka

Polecam leśne lektury:

Recepta na szczęście (Małgorzata Korbiel)

Góra mądrości (Mojo Graffi, Katarzyna Bielińska)

Pewnego dnia, niedźwiadku (Stephanie Stansbie, Frances Ives)

Pattyczak

Tytuł: Pan miś jest głodny

Seria: Pan Miś

Tytuł oryginalny: Bear Wants More

Autor: Karma Wilson, Jane Chapman

Tłumaczenie: Barbara Supeł

Ilustracje: Jane Chapman

Wydawnictwo: Tekturka

Data i miejsce wydania: 07/10/2022, Lublin

Oprawa: twarda

Wydanie: I

Liczba stron: 40

Podsumowanie

Pan Miś jest głodny

Pan Miś jest głodny
 • 9/10
  Fabuła
 • 9/10
  Stylistyka
 • 10/10
  Wydanie

Zalety

 • rytmiczny, wpadający w ucho tekst
 • duże ilustracje, ciepłe i pełne spokoju
 • zróżnicowana graficznie czcionka

Wady

 • duży format - nie zmieści się na każdej półce